18 Adet Akülü Tekerlekli Sandalye Dağıtıldı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Geçici Koruma Altındaki Suriyelilere Yardım Sağlanması İçin Türkiye’ye Destek Projesi kapsamında ilimize gönderilen 18 adet akülü tekerlekli sandalye, yapılan törenle hak sahiplerine dağıtıldı.

Malatya Beydağı Geçici Barınma Merkezinde yapılan törene, Malatya Valisi Mustafa TOPRAK, Vali Yardımcısı Abdulkadir DURAN, Yazıhan ilçe Kaymakamı İdris AKÇA, İl Göç İdaresi Müdürü Atilla KÖLÜK, Afad İl Müdürü Mustafa TÜRKER, Kamp yöneticileri, engelliler ve engellilerin  aileleri katıldı.
Yapılan törende açılış konuşmasını yapan İl Müdürü Atilla KÖLÜK;
Ülkemize kitlesel olarak gelen Suriyelilerin ihtiyaçlarının giderilmesi ve geçici koruma altındaki Suriyelilere daha etkili hizmet sunabilmek amacıyla Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında 125 adet  Akülü Tekerlekli Sandalye’nin 18 tanesinin ilimizdeki ihtiyaç sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Vali Toprak’ da yaptığı konuşmada geçici koruma altındaki Suriyelilere daha etkili hizmet sunabilmek amacıyla İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün teknik kapasitesinin arttırılması için hayata geçirilen proje kapsamında ülke genelinde 5 adet yeni konteyner alımı, 5 adet prefabrik kayıt merkezi kurularak tefrişatının gerçekleştirilmesi, biyometrik kayıtlarının tamamlanması amacıyla parmak izi siteminin kurulması, 35 adet video konferans sisteminin kurulması, 163 adet Minibüs alımı,  Suriyelilerin sorunlarına anında cevap vermek amacıyla çağrı merkezinin kurulması ve Suriyeli çocuklara 125 000 adet içerisinde kırtasiye ve eğitim materyallerinin bulunduğu  “Muyu Seti” nin dağıtılmasının gerçekleştirildiğini ifade etti.

Vali Toprak konuşmasının ardından törene katılan protokol üyeleri ile birlikte 18 adet Akülü Tekerlekli Sandalye’yi ihtiyaç sahiplerine teslim etti.

Teslimat sonrası toplu olarak hatıra fotoğrafı çektiren engelli Suriyeliler, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Vali Toprak’a dua ederek minnettarlıklarını ve teşekkürlerini ilettiler.

Kayıt: 2.3.2017
Güncelleme:2.3.2017
Paylaş


WS05