HİÇBİR İNSAN KENDİ İSTEĞİ DIŞINDA VATANINDAN AYRILMASIN

Vali Mustafa Toprak, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla, İlimizde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencileri makamında kabul etti.

İl Göç İdaresi Müdürü Atilla Kölük ve müdürlük personeli ile Afganistan, Türkmenistan, Pakistan, Suriye ve Azerbaycan'dan gelerek, İnönü Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencileri makamında kabul eden ve ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Toprak’a öğrenciler çiçek takdim ederken Vali Toprak’ da öğrencilere teşekkür etti.
 
Sözlerinin başında Kayseri'deki terör saldırısının acısının yürekleri dağladığı anlatan Vali Toprak, birtakım odakların piyonlarının iş başında olduğunu ifade ederek Halep'te de katliamlar yapıldığına işaret etti. "Halep'te hem içeriden hem dışarıdan gruplaşmalar hem de onları dışarıdan yönetenlerin ihanet girişimlerine devam ettiğini görüyoruz. Orada insanlık ağlıyor. Dünyaya sözde insanlık öğreten bazılarının, orada insanlığı nasıl yerin dibine geçirdiğini ve mezalim uyguladığını, teorilerle oraya nasıl olumsuz katkıda bulunduklarını ibretle izliyoruz. Suriye'den ülkemize sığınan 3 milyona yakın insanı bağrımıza bastık. Oradan gelen insanları kendimizden bir parça olarak görüyoruz." diyen Vali Toprak, hiçbir insanın kendi isteği dışında vatanından ayrılmamasını, herkesin ülkesinde müreffeh içerisinde yaşamasını diledi.
 
Vali Toprak’ın konuşmanın ardından Afgan öğrenci, Vali Toprak'a Afgan Geleneksel kıyafeti hediye etti.
 
Müdür Kölük, buradaki ziyaretin ardından öğrencilerle birlikte Fetullahcı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması Terör Örgütü Mensuplarının darbe girişimine tepki göstermek amacıyla gittiği 2. Ordu Komutanlığı önünde yaralanan Enes Gün'ü de evinde ziyaret edeceklerini belirtti. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Toprak öğrencilerin sorun ve isteklerini de dinledi.
 
Ziyaretin sonunda öğrencilerin 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü’nü de kutlayan Vali Toprak, ziyaretleri için tekrar teşekkür ederek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
 
Buradan Ayrılan Öğrenciler daha sonra 15 Temmuz Gazisi Enes Gün’ü evinde ziyaret ederek yaptıklarından dolayı kendisine teşekkür, gazinin ailesi ile bir süre sohbet ettikten sonra gazinin evinden ayrıldılar.
Kayıt: 19.12.2016
Güncelleme:21.12.2016
Paylaş


WS05