Uluslararası Göçmenler Günü

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü münasebeti ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeli ve ilimizde ikamet eden yabancılardan oluşan bir heyet protokol ziyaretleri gerçekleştirdi.


18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ
18 Aralık Uluslararası  Göçmenler Günü münasebeti ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü personeli ve ilimizde ikamet eden yabancılardan oluşan bir heyet protokol ziyaretleri gerçekleştirdi.
Uluslararası Göçmenler günü Kapsamında; Malatya Valisi Süleyman Kamçı, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil ÇELİK ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin GÜRKAN  makamında ziyaret edildi.
Valilik ziyaretinde; Vali Kamçı, Dünya’da hiç kimsenin göçmen durumuna düşmemesi dileğinde bulundu.Vali Kamçı, Suriye, Afganistan, Türkmenistan gibi ülkelerden göç ederek gelen ve ilimizde ikamet eden yabancılarla bir süre sohbet etti ve ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.
Rektörlük ziyaretinde; Rektör Prof. Dr. Cemil ÇELİK, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirerek yabancı öğrenciler ile sohbet ederek sorunlarını dinledi ve çeşitli hediyeler verdi.
Battalgazi Belediye Başkanlığı  ziyaretinde; Başkan Gürkan, göçmenlerin sorunlarına dikkat çekerek,  “Sizler ülkemizde misafirsiniz. Hem eğitim öğretim hayatınızı sürdürürken hem ikamet etme hem de ileri süreçte istihdam edilme ve daha ileriki aşamada belki de vatandaş olma açısından Türk Milleti her zaman olduğu gibi kadirşinaslığını, misafirperverliğini göstermiştir.” dedi.Başka Gürkan, Yabancılara çeşitli hediyeler verdi ve ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

 
Kayıt: 21.12.2015
Güncelleme:22.12.2015
Paylaş


WS05